Blog

GYÓNÁS menü a honlapunkon

Miért és hogyan gyónjunk?

Van, aki nem szeret gyónni. Van, aki nem tartja fontosnak (gyerekes gesztus). Van, aki szégyelli, van, aki nem tudja, mit kezdjen vele…

Harmadik osztályban, harmadikos szinten tanultunk róla. Azóta voltunk bérmálkozók is, de akkor nem biztos az volt az érdeklődési körünk – elment a fülünk mellett a további információ lehetősége e szép és növekedést biztosító szentségről.

Az ünnepek, mondatott szentmisék, elsőpéntek kapcsán ahogy végezzük a szentgyónásainkat, szükségesnek tartom, hogy biztosítsunk lehetőséget e téren a fejlődéshez. A gyónás ugyanis életünk sebeinek gyógyításához gyógyír. Lehet nélküle élni, de lelkiismeretünk elszundikálva „elgennyesedhet az életünk”.

Ezért plébániánk honlapján megjelentettük a GYÓNÁS menüt, ami alatt sok gyónást elősegítő olvasnivalót találhatsz magadnak. Pl utazás közben, várakozáskor, akár aki a WC-n szeret olvasni, ha ezeket átolvassuk (akár újra és újra), felfedezheted a szentgyónás ajándékvoltát, s szívesebben „csomagolod ki” a mi Urunk ezen ajándék-lehetőségét.

Ízelítőül, a nagyböjthöz, a Húsvéti előkészülethez közeledve, néhány almenü, téma, melyeket szívesen osztunk meg életünk, hogy új, mélyebb minőséget nyerhessen!

  • Miért gyónjunk?
  • Gondolatok a gyónáshoz
  • Gyakorlati jótanácsók, fontos tudnivalók
  • Felkészülés a gyónásra
  • A jó gyónás öt lépése
  • Gyakori kérdések
  • 10 dolog, amit tudni kell
  • Hogy jó gyónásod legyen

LELKITÜKÖR – itt több fajta is van, melyek segítenek tükröt tartani magamnak, hogy hol is tartok igazából. Itt sokak közül választhatsz, csak néhányat megemlítve: időseknek, fiataloknak, gyerekeknek, házasoknak, igényeseknek, szülőknek, jegyeseknek, társ nélkülieknek…

Legyen áldásos sokak életében! Hozzon sok gyógyulást a lelkeknek, felülemelkedve magunk bezártságán, szürkeségén – a Húsvét fénye járja át, világítsa be sötét zugainkat!